Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë MSI GeForce RTX 2080 SUPER VENTUS XS 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
187442msi
Besueshmëria:
100 %
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
2
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

805.50 
Ju kurseni : 76.00   (9%)
729.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 60.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela MSI GeForce RTX është kartelë jashtëzakonisht e fuqishme për video lojëra. Kërkon një port PCle 3,0 x 16 për tu lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin frekuencat deri në 1830 MHz (nxitje). Përdoren 8 GB memorie GDDR6.

Karta ofron port 1x HDMI 2.0b dhe 3x DisplayPort 1.4. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA NVLink, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Super
EAN:
4719072677183
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
496
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
250
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
650
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
268
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
RTX 2080 SUPER VENTUS OC
Lansuar:
27. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
3072
Numri i ftohësve:
2
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 830
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
15 500
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
192
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE