Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS Radeon DUAL-RX580-O8G, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
213832
AMD CrossFire:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri :
2 304
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

382.50 
Ju kurseni : 185.00   (48%)
197.50 € * Përfshirë TVSH-në
48% Zbritje Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 16.46 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Radeon DUAL RX 580 është një kartë për videogame nga ASUS e cila përdor hapësirat PCle 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Ofron një frekuencë prej 1360 MHz, 8GB GDDR5 memorie në 8000 MHz. Për lidhje me monitorë ka një DVD-D, dy HDMI dhe 2 porte DisplayPort. Teknologjitë shtesë që ofron kjo kartelë janë: OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD Eyefinity, AMD Crossfire dhe GPU Tweak II me XSplit Gamecaster. Dimensionet: 242 mm gjatësi.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 580
DisplayPort:
EAN:
4712900735451
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
242
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Kodi i prodhuesit:
90YV0AQ1-M0NA00
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
2 304
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
Për tu përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 360
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE