Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1060 X 3G

Kodi i produktit:
197495
Çip grafik:
GeForce GTX 1060
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Numri :
1 152
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
221.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 18.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming në versionin me ngjyrë të kuqe dhe të zezë, e dizajnuar për entuziastët e lojërave kompjuterike. Ofron performancë të lartë dhe përfshin dy hapësira në gjatësi prej 277 mm. Për konektim me pllakë amë shfrytëzon një hapësirën PCIe 3.0. Arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Pascal dhe ofron frekuencë prej 1506/1569/1594 MHz. Përfshin memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 3GB në frekuencë prej 8008MHz dhe rezolucion digjital prej 7680 x 4320 pix. Posedon 192- bit bus, 1x HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12 dhe NVIDIA VR Ready Ansel.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1060
DisplayPort:
EAN:
4719072474973
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
120
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
277
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
3 072
Kodi i prodhuesit:
GTX 1060 GAMING X 3G
Lansuar:
20 Gusht 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
1 152
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 506
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1060 X 3G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE