Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1060 X 6GB

Kodi i produktit:
194879
Çip grafik:
GeForce GTX 1060
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Numri :
1 280
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
459.50 
Ju kurseni : 194.00   (42%)
265.50 € * Përfshirë TVSH-në
42% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 22.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kjo kartelë grafike për gaming përfshin një numër të gjerë të teknologjive të avancuara të përdorura, të cilat e bëjnë këtë produkt ideal për përdorim në një kompjuter të ri ose ekzistues. Arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Pascal dhe ofron frekuencë prej 809 MHz / 1594 (OC) MHz, 1784 MHz dhe 1569 MHz. Përfshin memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 6GB në frekuencë prej 8000MHz dhe rezolucion digjital prej 7680 x 4320 pix. Posedon 192- bit bus dhe ndërfaqe 3x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0, 1x, 1x DVI-D. Ofron mbështetje për teknologjitë VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC -read dhe NVIDIA GameStream -read.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Punon perfek....
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1060
DisplayPort:
EAN:
4719072470364
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
120
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
277
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6 144
Kodi i prodhuesit:
GTX 1060 GAMING X 6G
Lansuar:
20 Korrik 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
1 280
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 594
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 100
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1060 X 6GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE