Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1060 3GT OC, 3GB GDDR5

Kodi i produktit:
197502
Çip grafik:
GeForce GTX 1060
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Numri :
1 152
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
313.50 
Ju kurseni : 144.00   (46%)
169.50 € * Përfshirë TVSH-në
46% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 14.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI GeForce GTX 1060 3GT është kartelë grafike me performancë super të shpejtë që do ju mundësoj të luani videolojërat në konfigurimet më të larta grafike dhe praktikisht të kryeni çdo punë pa asnjë limit. Një nga veçoritë e kësaj kartele janë pjesët e saj cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave. MSI Gaming App u lejon lojtarëve të kalojnë shpejtë në modalitetin boost në varësi të nevojës. Përveç kësaj, versioni më i fundit vjen me One-click to VR. Kjo veçori optimizon performancën e gjithë kompjuterit tuaj në mënyrë specifike për lojrat VR. Karakteristika të tjera përfshijnë përmirësimin e cilësisë së imazhit EyeRest, Dragon Eye për video dhe lojëra të njëkohshme në një monitor, si dhe kontrollin e ndriçimit LED. Për tu lidhur me pllakën amë nevojitet një slot PCIe 3.0. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë 1544 MHz (1759 MHz boost). Në kartelë është përdorur lloj memorie GDDR5 me kapacitet 3 GB dhe frekuencë 8008 MHz. Kartela ofron 1x HDMI 2.0b, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready dhe NVIDIA Ansel. Madhësia e kartelës është 2 slote dhe është e gjatë 243 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1060
DisplayPort:
EAN:
4719072479077
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
120
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
243
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
3 072
Kodi i prodhuesit:
GTX 1060 3GT OC
Lansuar:
19 Gusht 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
1 152
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Për tu përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 544
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1060 3GT OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE