Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
1019msi
AMD CrossFire:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

218.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 18.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI sjell në treg kartelën e re video të quajtur Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, që i jep përdoruesit 8GB memorie GDDR5, autobus 256-bit dhe mbështetje për DirectX 12. ARMOR 2X është i pajisur me dy freskues MSI TORX. Dizajni i teheve siguron një efekt të fortë ftohës në nivele shumë të ulëta të zhurmës. Teknologjia Zero Frozr u prezantua për herë të parë në vitin 2008 dhe tani është ndër standardet e të gjitha kartelave grafike. Funksioni është që të fikni freskuesit me ngarkesë të ulët, që do të thotë zero zhurmë edhe kur luani lojëra. Teknologjia AMD CrossFire lejon që kartelat e shumta, me AMD, të lidhen në një sistem në të njëjtën kohë për të përmirësuar dukshëm performancën e saj grafike. MSI Afterburner është kartela grafike overclocking më e përdorura që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Karakteristikat kryesore Kjo kartelë e fuqishme grafike përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Ajo ofron një frekuencë 1366 MHz (të rritur),8 GB memorie GDDR5 në 8000 MHz dhe një 256-bit bus. Për lidhjen e monitorëve ka port 1x DVI-D , 2x HDMI dhe 2x DisplayPort. Teknologjitë e ofruara përfshijnë: OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD Eyefinity, AMD CrossFire dhe MSI Afterburner. Kartela ka dy slote dhe gjatësi 269 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 580
DisplayPort:
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
269
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Kodi:
RX 580 ARMOR 8G OC
Lansuar:
21. 4. 2017
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
Numri: :
2 304
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 366
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE