Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GT 1030 2GHD2 LP OC, 2GB GDDR4

Kodi i produktit:
239153
Besueshmëria:
96 %
Multi-view:
2
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
4 340
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

99.50 
Ju kurseni : 6.00   (6%)
93.50 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.79 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI GeForce GT 1030 është kartelë grafike e cila me teknologjinë e saj më të fundit do të bëjë kompjuterin tuaj më të fuqishëm dhe më të shpejtë në mënyrë që të qaseni në internet pa pengesa dhe të luani videolojëra me detaje më të mëdha. Një ndër faktorët kryesor për peformancë janë pjesët cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin komponentët MIL-STD-810G që e kanë provuar qëndrueshmërinë dhe stabilitetin e tyre gjatë kushteve ekstreme të lojrave gjatë testimit afatgjatë. Kjo kartelë përmban MSI Afterburner, që është shërbimi më i përdorur mbi kartelën grafike overclocking që ju jep kontroll të plotë mbi kartelën tuaj grafike. Gjithashtu ofron një pasqyrë tepër të detajuar të harduerit dhe vjen me disa veçori të tjera si profilet e freskuesëve, krahasimi dhe regjistrimi i videove. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike. Kjo kartelë grafike ka ftohje pasive. Për t'u lidhur me pllakën amë ajo përdor një slot PCIe 3.0 x16 slot (duke përdorur x4). Procesori i grafikut ofron një frekuencë bazë prej 1189 MHz dhe një rritje prej 1430 MHz. Kartela përdor një lloj memorie GDDR4 me kapacitet prej 2GB dhe një frekuencë prej 2100 MHz (efektive). Kartela ofron 1x port HDMI dhe 1x port DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: DirectX 12 dhe MSI Afterburner. Karta zë 2 slote dhe është 150 mm e gjatë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
96 %
EAN:
4719072561420
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
20
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
150
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
64
Kapaciteti i memories grafike MB:
2048
Kodi:
GT 1030 2GHD4 LP OC
Multi-view:
2
Numri :
384
Numri i ftohësve:
0
Numri i porteve HDMI:
1
Procesi i prodhimit nm:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
4 340
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
2100

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GT 1030 2GHD2 LP OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE