Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartë Grafike Gigabyte VGA R5 230, 1 GB

Kodi i produktit:
151910
Çip grafik:
Radeon R5 230
Prodhuesi:
GIGABYTE
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

55.50 
Ju kurseni : 2.00   (4%)
53.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është prodhues i kartelave grafike, seria R5 230. R5 230 AMD karta grafik është prodhuar në proces me njësi 40 nm, ka material Ultra Durable 2 i cili e rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmbanë teknologjinë DirectX 11 e cila mundëson përkthimin e 3D vizualizimet. Teknologjia AMD HD3D ka mbështetje të plotë për 3D imazhet në formatet e ekraneve 3D. Karta grafike R5 230 ofron mbështetje të plotë për: DirectX 11 dhe OpenGL me versionin 4.1, është e dizajnuar për PCI-E Express x 16, ka shpejtësi efektive 1066 MHz dhe memorie me kapacitet prej 1GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
Radeon R5 230
D-Sub:
EAN:
4719331313159
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
8,5
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
184
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
GV-R523D3-1GL
Lansuar:
6 Maj 2014
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
11
Mbështetje për OpenGL:
4,3
Numri :
160
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
625
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 066
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.1
TMUs:
8
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartë Grafike Gigabyte VGA R5 230 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE