Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartela grafike Asus EN210-1GD3-L, 1 GB

Kodi i produktit:
110763
Çip grafik:
GeForce 210
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1

Si të porosisim në Gjirafa50?

41.50 
Ju kurseni : 7.00   (17%)
34.50 € * Përfshirë TVSH-në
17% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 2.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Asus është prodhues i kartelave grafike, seria R7 250 512SP, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik GPU NVIDIA GeForce 210, ka të integruar ftohës pa zhurmë i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmbanë porte DVI, HDMI dhe një D-SUB port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia AMD CrossFire ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë nga ana e kartelës dhe balansimin e fuqisë. Karta grafike Asus ofron mbështetje të plotë për: DirectX 10.1 është e dizajnuar për PCI-E Express 2.0, ka një 64-bit bus. Kartela ka shpejtësi efektive të memories 1200 MHz dhe memorie 1GB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce 210
D-Sub:
EAN:
4716659198208
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30,5
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
90-C1CS40-L0UANAYZ
Lansuar:
27 Qershor 2012
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
10,1
Mbështetje për OpenGL:
3,1
Numri :
16
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
589
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 200
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
4,1

Bashkangjitja Kartela grafike Asus EN210-1GD3-L edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE