Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartela Grafike Asus GT730-2GD5-BRK, 2GB

Kodi i produktit:
167530
Çip grafik:
GeForce GT 730
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
115.50 
Ju kurseni : 32.00   (28%)
83.50 € * Përfshirë TVSH-në
28% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.96 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Asus është prodhues i kartelave grafike, seria GT730-2GD5-BRK, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce GT 730, ka të integruar ftohës pa zhurmë i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmbanë porte DVI, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia AMD CrossFire ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë nga ana e kartelës dhe balansimin e fuqisë. Karta grafike ofron mbështetje të plotë për: DirectX 11 dhe NVIDIA PhysX, është e dizajnuar për PCI-E Express 2.0 x 16, ka një 64-bit bus. Kartela ka shpejtësi efektive të memories 5010 MHz dhe memorie 1GB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4716659894483
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
40
Ftohës:
Aktiv
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
145
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
90YV06N1-M0NA00
Lansuar:
21 Shkurt 2015
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
11
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
16
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
902
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
5 010
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartela Grafike Asus GT730-2GD5-BRK edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE