Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartela Grafike Asus GT730-4GD3, 4GB

Kodi i produktit:
157911
Çip grafik:
GeForce GT 730
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

115.50 
Ju kurseni : 17.00   (15%)
98.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 8.21 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Asus është prodhues i kartelave grafike, seria GT730-4GD3, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce GT 730, ka të integruar ftohës pa zhurmë i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA Adaptive V-Sync ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela. Karta grafike ofron mbështetje të plotë për: DirectX 11 dhe NVIDIA PhysX, është e dizajnuar për PCI-E Express 2.0 x 16, ka një 64-bit bus. Kartela ka shpejtësi efektive të memorjes 1100 MHz dhe memorie 4GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4716659805625
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
193
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
90YV06M0-M0NA00
Lansuar:
6 Shtator 2014
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
96
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
700
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 100
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
16
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE