Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartela Grafike Sapphire R7 250 512SP, 2 GB

Kodi i produktit:
184326
AMD CrossFire:
Numri :
512
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
89.50 
Ju kurseni : 14.00   (16%)
75.50 € * Përfshirë TVSH-në
16% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Sapphire është prodhues i kartelave grafike, seria R7 250 512SP, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik AMD Radeon R7 250, ka të integruar ftohës pa zhurmë i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI-D, HDMI dhe një VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia AMD CrossFire ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë nga ana e kartelës dhe balansimin e fuqisë. Karta grafike R5 250 ofron mbështetje të plotë për: DirectX 12 është e dizajnuar për PCI-E Express 3.0, ka një 64-bit bus. Kartela ka shpejtësi efektive të memorjes 925 MHz dhe memorie 2GB. Dimensionet e kartelës janë 163 x 112 x 35 mm.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Çip grafik:
Radeon R7 250
D-Sub:
EAN:
4895106278615
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
163
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
11215-21-20G
Lansuar:
27 Janar 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,3
Numri :
512
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
925
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE