Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS 710-1-SL-BRK, 1GB

Kodi i produktit:
190635
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

48.50 
Ju kurseni : 5.00   (10%)
43.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.62 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania Asus lanson kartelën grafike të serisë Geforce, të modelit 710, që është ideale për kompjuterët multimedial. Përmban edhe chipin NVIDIA që është mjaft modern. Përmban edhe një ftohës që e parandalon nxehjen e kartelës. Teknologjia NVIDIA PhysX rrit GPU-në e kalkulimeve fizike të lojtarëve. Përkrah DirectX 12 dhe OpenGL 4.4, që sigurojë pamje 3D dhe efekte të zërit të jashtëzakonshme. Çipi përmban 192 njësi procesuese me frekuenca prej 954 MHz deri në 1800 MHz. Kartela grafike lidhet përmes PCI-Express 2.0. Ka porte për DVI, HDMI dhe D-SUB. Ka kapacitet prej 1 GB .

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4712900339390
Frekuenca e memories [GB/s]:
14,4
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
25
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
135
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kodi i prodhuesit:
90YV0944-M0NA00
Lansuar:
28 Maj 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
8
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
900
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS 710-1-SL-BRK edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE