Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS 7120-2SL-BRK, 2 GB

Kodi i produktit:
190636
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

63.50 
Ju kurseni : 10.00   (16%)
53.50 € * Përfshirë TVSH-në
16% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike Asus 710 1-SL-BRK është e dizajnuar për kompjuterët multimedial. Përmban chipin NVIDIA GeForce GT 710. Përmban ftohësin që e parandalon nga nxehja dhe e bën ideal për kompjuterët HTPC. GPU Tweak II është një mjet që mundëson rritjen e performancës, që e posedon kartela grafike. Ajo gjithashtu posedon edhe aplikacionin Gaming Booster ku mund të konfiguroni karakteristikat bazike. Teknologjia NVIDIA që e posedon kartela grafike, perforcon GPU-në për lojëra Përkrah DirextX 12 dhe Open GL4.4 që ofron pamje 3D dhe efekte të shkëlqyera të zërit. Frekuenca që arrin çipi i është prej 954 MHz deri në 1800 MHz. Përbën port për DVI, HDMI dhe D-Sub.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4712900339376
Frekuenca e memories [GB/s]:
14,4
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
25
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
135
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
90YV0943-M0NA00
Lansuar:
28 Maj 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE