Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë Grafike Asus GT710-1-SL, 1 GB

Kodi i produktit:
184411
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

52.50 
Ju kurseni : 8.00   (15%)
44.50 € * Përfshirë TVSH-në
15% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.71 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Asus është prodhues i kartelave grafike, seria GT710-1-SL, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce GT 710, ka të integruar ftohës pa zhurmë i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI, HDMI dhe një D-SUB port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia AMD CrossFire ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë nga ana e kartelës dhe balansimin e fuqisë. Karta grafike ofron mbështetje të plotë për: DirectX 12 dhe OpenGL 4.4, është e dizajnuar për PCI-E Express 2.0 x 16, ka një 64-bit bus. Kartela ka shpejtësi efektive të memorjes 1800 MHz dhe memorie 1GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4712900323245
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
135
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
90YV0941-M0NA00
Lansuar:
26 Janar 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE