Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Asus GT710-2-SL, 2 GB

Kodi i produktit:
184410
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi:
ASUS
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

57.50 
Ju kurseni : 9.00   (16%)
48.50 € * Përfshirë TVSH-në
16% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafik Asus GT710-2-SL është e dizajnuar për kompjuterët multimedial, specifikisht për editimin e fotove dhe për lojërat virtuale. Përmban çipin NVIDIA GeForec G 710. Përmban edhe ftohës për parandalimin e nxehjes gjatë funksionit, që e bën ideale për kompjuterët HTPC. GPU TWEAK II është pajisje që ka në vete edhe aplikacionin Gaming Booster, ku mund të konfiguroni karakteristikat bazike apo të rritni performancën deri në maksimum. Përkrah teknologjinë moderne NVIDIA PhysX rrit forcën e GPU të lojërave. Përkrah edhe DirectX 12 dhe OpenGL 4.4, që ofrojnë pamje 3D dhe efekte të shkëlqyera të zërit. Përmbajnë porte për DVI, HDMI dhe VGA.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4712900323177
Frekuenca e memories [GB/s]:
14,4
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
135
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
90YV0940-M0NA00
Lansuar:
26 Janar 2016
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE