Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ASUS GT730-SL-2GD3-BRK, 2GB

Kodi i produktit:
155691
Çip grafik:
GeForce GT 730
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

77.50 
Ju kurseni : 4.00   (5%)
73.50 € * Përfshirë TVSH-në
5% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gjenerata e ardhshme e GPU NVIDIA GeForce GT 730 vjen me arkitekturë moderne Kepler (GK208), që gjithashtu përdor edhe teknologji moderne. Një ndër pjesëtarët e teknologjisë moderne është çipi i grafikës NVIDIA GeForce GT 730. Kartela grafike është 3 herë më e shpejtë se një normale. Përmban edhe ftohës për parandalimin e nxehjes gjatë funksionit, që e bën ideal për kompjuterët HTPC. Gjithashtu përbëhet nga teknologjia NVIDIA 3D Vision, që në kombinim me monitorët 3D dhe syzat ju ofrojnë juve pamje tre-dimensionale të filmave apo lojërave. Përkrahë DirextX 12 që përkrah pamjet 3D, si dhe efekte të shkëlqyeshme të zërit. Frekuenca e bërthamës shkon prej 902 MHz deri në 1800 MHz. Përmban edhe porte për DVI, HDMI dhe VGA. Ka kapacitet prej 2 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4716659808909
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Pasiv
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
137
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
90YV06P0-M0NA00
Lansuar:
4 Korrik 2014
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
16
Shpejtësia Bus e PCIe:
8
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
902
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE