Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GIGABYTE GT730, 2GB

Kodi i produktit:
155678
Çip grafik:
GeForce GT 730
Prodhuesi:
GIGABYTE
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

89.50 
Ju kurseni : 1.00   (1%)
88.50 € * Përfshirë TVSH-në
1% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.38 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është prodhues i kartelave grafike, seria GT 730, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 40 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce 730 që përbëhet nga 384 stream procesorë që janë të akorduar në frekuencë 902 MHz, ka të integruar ftohës pasiv i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban

porte DVI-D, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA PhysX funksionon në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4719331348298
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
40
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
177
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
GV-N730D5-2GI
Lansuar:
4 Korrik 2014
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
16
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
902
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
5 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GT730 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE