Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GV-N210D3-1GI V2.0, 1GB

Kodi i produktit:
108540
Çip grafik:
GeForce 210
Prodhuesi:
GIGABYTE
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

51.50 € * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.29 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike GV-N210D3-1GI përmban çipin NVIDIA, që ka madhësi prej 40 nm, si dhe përkrah DirectX 10.1, me frekuencë prej 590 MHz deri në 1200 MHz dhe ka 1 GB DDR3 memorie. Kartela grafike është e pajisur me teknologjinë NVIDIA CUDA, që përforcon GPU në lojëra, si dhe teknologjinë NVIDA PureVideo HD, që pasqyron imazhet në 1080p (FULL HD). Integrimi në pllakën amë bëhet përmes slotit PCI-Express x16 2.0. Përmban porte për DVI, HDMI dhe VGA.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce 210
D-Sub:
EAN:
4719331323202
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30,5
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
197
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
GV-N210D3-1GI V2.0
Lansuar:
16 Maj 2012
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
10,1
Mbështetje për OpenGL:
3,1
Numri :
16
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
590
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 200
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Verzioni Vertex Shader:
4,1

Bashkangjitja Kartelë grafike GV-N210D3-1GI V2.0 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE