Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GV-R725OC-2GI R7 240 Ultra Durable 2, 2GB

Kodi i produktit:
138773
AMD CrossFire:
Prodhuesi:
GIGABYTE
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

76.50 
Ju kurseni : 3.00   (4%)
73.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 6.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike GV-R725OC-2GI R7 240 Ultra Durable ka dizajn modern dhe evolucionar. Çipi i kartelës grafike ka madhësi prej 28 nm, ndërsa bërthama e saj është përafërsisht 40 nm, si dhe në grafikë ka integrues të ri si tranzistorët dhe qarqet. Frekuenca që arrin bërthama shkon prej 780MHz deri në 900 MHz. Përkrahë DirectX 11.2, që ju mundëson pamje 3D. Lidhja me pllakën amë bëhet përmes slotit PCI 3.0. Kapaciteti i kartelës është 2 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Çip grafik:
Radeon R7 240
D-Sub:
EAN:
4719331304188
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
28,8
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
195
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
GV-R724OC-2GI
Lansuar:
15 Tetor 2013
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
11,2
Mbështetje për OpenGL:
4,3
Numri :
320
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
8
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
900
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
24
Verzioni Vertex Shader:
5
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE