Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI GeForce GT 710, 1 GB

Kodi i produktit:
184691
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

57.50 
Ju kurseni : 13.00   (23%)
44.50 € * Përfshirë TVSH-në
23% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.71 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

MSI GT 710 ka jetëgjatësi të madhe deri në 10 vjet me ngarkesë të plotë grafike. Falë sistemit të ftohjes dhe teknologjisë moderne, temperatura e funksionimit ulet ndjeshëm, duke rezultuar jo vetëm në jetëgjatësinë e lartpërmendur por edhe në një efikasitet shumë më të lartë. Kartela grafike ka një ESR shumë të ulët. MSI GT 710 është një kartelë grafike shumë e qetë, prandaj, kur punoni ose luajnë lojëra, zhurma që vjen nga kompjuteri juaj nuk do t'ju shqetësojë. Arsyeja për këtë, është një ftohës i fuqishëm dhe i madh që mbulon si GPU ashtu edhe memorien. Ai siguron kushte ideale për lojëra dhe përdorim multimedial. Kjo kartelë grafike ka profil të ulët, që kursen shumë hapësirë në kompjuterin tuaj. Gjithashtu, kartela mbështet regjistrimin video nga lojrat ose kontrollin wireless të pajisjeve Android ose iOS, ajo poashtu mbështet DirectX 12.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
47190724482261
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
12,8
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
19
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
146
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kodi i prodhuesit:
GT 710 1GD3H LP
Lansuar:
4 Shkurt 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Verzioni Vertex Shader:
5
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GT 710 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE