Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Kartelë grafike GT 710, 2GB

Kodi i produktit:
1660msi
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për t'u përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
63.50 
Ju kurseni : 9.00   (14%)
54.50 € * Përfshirë TVSH-në
14% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 4.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI është prodhues i kartelave grafike, seria GT 710, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce 3D që përbëhet nga 192 stream procesorë që janë të akorduar në frekuencë 954 MHz, ka të integruar ftohës pasiv i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI-D, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA PhysX funksionon në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
12,8
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
19
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
146
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi:
GT 710 2GD3H LP
Lansuar:
4 Shkurt 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
192
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për t'u përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE