Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI N730-4GD3V2, 4GB

Kodi i produktit:
177628
Çip grafik:
GeForce GT 730
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

99.50 
Ju kurseni : 14.00   (14%)
85.50 € * Përfshirë TVSH-në
14% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gjenerata e ardhshme GPU NVIDIA GeForce GT 730 vjen me arkitekturë moderne Feermi (GF1080), që përdor teknologji të avancuar. Një ndër pjesëtarët e teknologjisë së avancuar është edhe çipi posedues. Kartela grafike është tri herë më e shpejtë se kartelat e integruara në pllakën amë. Përkrah teknologjinë NVIDIA Physx që mundëson përforcimin e GPU në lojëra, si dhe teknologjinë NVIDIA 3D vision, që me kombinimin e monitorëve 3D dhe syzave speciale ju ofron eksperiencë të paharrueshme të shikimit të filmave apo luajtjes së lojërave me pamje tri-dimensionale. Karta gjithashtu është e pajisur edhe me kondensator që kanë jetëgjatësi të madhe dhe qëndrueshmëri ndaj temperaturave të larta. Përkrah edhe DirectX 12 që ofron pamje 3D, si dhe efekte të shkëlqyera të zërit. Përmban port për HDMI, DVI dhe VGA. Ka kapacitet prej 4 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4719072407230
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
49
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
145
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
N730-4GD3V2
Lansuar:
5 Shtator 2015
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
96
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
16
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
700
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
4
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE