Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike MSI N730K-2GD3H / LP, 2GB

Kodi i produktit:
184593
Çip grafik:
GeForce GT 730
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

92.50 
Ju kurseni : 8.00   (9%)
84.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 7.04 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI ka lansuar kartelën grafike të serisë GeForce GT 730, që është ideale për kompjuterët multimedial të dizajnuar për editimin e fotove, luajtjen e lojërave të ndryshme etj. Nuk përmban ftohës, që nënkupton se funksionon në heshtje. Përkrah DirectX 12 dhe OpenGL 4.4 që ofrojnë imazhe 3D, si dhe efekte të shkëlqyera të zërit. Përmbajnë teknologjinë Ready 3DVision që me kombinimin e monitorëve 3D dhe syzave speciale ofrojnë eksperiencë unike gjatë shikimit të filmave apo luajtjes së lojërave me pamje tre-dimensionale. Përbëhen edhe nga portet për HDMI, VGA dhe DVI. Bërthama e çipit ka frekuencë prej 902 MHz deri në 1600 MHz. Përkrah portet PCI-Express 2.0 x 16 për integrimin e pllakës amë.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4719072409142
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
23
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
146
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
N730K-2GD3H/LP
Lansuar:
4 Shkurt 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
96
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
16
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
902
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
4
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI N730K-2GD3H / LP edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE