Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike R7 250 512SP Edition, 2 GB

Kodi i produktit:
184325
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
78.50 
Ju kurseni : 7.00   (9%)
71.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 5.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Sapphire lanson kartelën grafike të serisë R7 dhe edicionit 512SP Edition dhe është e dizajnuar për përmirësimin e përformancës së lojërave virtuale. Kartela përdorë çipin AMD Radeon R7 250 me arkitekturë prej 28 nm dhe frekuencë prej 925 MHz. AMD CrosFire ju lejon të lidhni dy kartela grafike, një chip AMD në të njëjtën kohë, si dhe sasi e energjisë që konsumon shkon vetëm prej 3W. Dimensionet e kartelës grafike janë 163 x 112 x 35 mm.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Çip grafik:
Radeon R7 250
D-Sub:
EAN:
4895106278561
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
70
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
163
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kodi i prodhuesit:
11215-19-20G
Lansuar:
27 Janar 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Numri :
512
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
8
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
925
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
4 500
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
24
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE