Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Sapphire HD 6450, 1 GB

Kodi i produktit:
90341
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
48.50 
Ju kurseni : 3.00   (6%)
45.50 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.79 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Sapphire është prodhues i kartelave grafike, seria 6450, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 40 nm, ka të integruar ftohës pa zhurmë i cili mundëson ftohjen dhe e rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmbanë teknologjinë DirectX 11 e cila mundëson përkthimin e 3D vizualizimet. Teknologjia AMD CrossFireXka mbështetje të plotë për 3D imazhet në formatet e ekraneve 3D. Karta grafike R5 230 ofron mbështetje të plotë për: DirectX 11 dhe OpenGL me versionin 3.2 është e dizajnuar për PCI-E Express x 16 2.1, ka një 64-bit bus dhe ka shpejtësi efektive të memories 1334 MHz dhe memorie 1GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Çip grafik:
Radeon HD 6450
D-Sub:
EAN:
4895106258099
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
27
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
11190-02-20G
Lansuar:
10 Maj 2011
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
11
Mbështetje për OpenGL:
3,2
Numri :
160
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
625
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 334
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.1
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire HD 6450 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE