Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike ZOTAC GT 710 Zone Edition, 1GB

Kodi i produktit:
185127
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

45.50 
Ju kurseni : 4.00   (9%)
41.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 3.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Zotac sjell në treg kartelën grafike të re të serisë GeForce GT 710, që është zgjidhja ideale për kompjuterët multimedial. Përmban ftohës pasiv me operim prej 0 db. Përkrah DirectX 12 dhe OpenGL 45, që pasqyrojnë imazhe 3D, si dhe efekte të shkëlqyera të zërit. Përbëhen nga teknologjia moderne NVIDIA PhysX që përforcon GPU-në gjatë lojërave të ndryshme. Përmban porte për HDMI, VGA dhe DVI. Frekuenca e bërthamës së çipit shkon prej 954 MHz deri në 1600 MHz. Kapaciteti i kartelës grafike është 1 GB memorie, i llojit DDR3.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4895173608872
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
12,8
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
25
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
146
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kodi i prodhuesit:
ZT-71301-20L
Lansuar:
11 Shkurt 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
Zotac
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Zotac.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE