Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kartelë grafike PNY Quadro M4000, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
205456
Besueshmëria:
100 %
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Ueb-i i prodhuesit:
Pny-europe.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16

Si të porosisim në Gjirafa50?

1081.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 90.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike jashtëzakonisht e fuqishme për stacionet e punës (workstations). Kërkon slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Maxwell dhe ofron 1664 CUDA. U përdor memoria GDDR5 me kapacitet 8 GB. 256-bit bus me funksionim 192 GB / s. Kartela ofron 4x porte DisplayPort 1.2. Rezolucioni maksimal digjital është 4096 x 2160 @ 60 Hz. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, Shader Model 5.0, DirectX 12, CUDA dhe NVIDIA GPU Boost. Përfshirë është një prizë me një stereo plug, një përshtatës DisplayPort në DVI-D dhe një kabllo energjie 6-pin.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
Quadro M4000
DisplayPort:
EAN:
3536403345136
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
1-Slot
Frekuenca e memories GBs:
192
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
120
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8 192
Kodi:
VCQM4000-PB
Lansuar më:
28 Janar 2017
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.2 (4x)
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Multi-view:
4
Numri:
1 664
Numri i ftohësve:
1
Numri i porteve DisplayPort:
4
Pixel Shader Version:
5
Prodhuesi:
PNY
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Pny-europe.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike PNY Quadro M4000 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE