Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike HP AMD FIrePRO W5100, 4 GB

Kodi i produktit:
165496
AMD Eyefinity:
Mbështetje për DirectX:
11,2
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

463.50 
Ju kurseni : 61.00   (13%)
402.50 € * Përfshirë TVSH-në
13% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 33.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike HP AMD FIrePRO W5100, 4 GB Kartelë grafike HP AMD FIrePRO W5100 është në mesin e grafikave profesionale, me përformancë të lartë dhe kualitet të lartë të imazheve. Kartela grafike është e dizajnuar për ndërmarrje të ndryshme. Në kartelë grafike përbëhen katër porte DisplayPort, ku mundësojnë lidhjen e katër monitorëve përnjëherë. Përmban ftohës i cili e parandalon nga nxehja gjatë funksionit. Përkrah DirectX11.2, Shader Model 5.0 dhe OpenGL 4.4. Frekuenca e bërthamës së çipit shkon në 768 MHz. Kapaciteti i kartelës është 4 GB memorie, të llojit GDDR5. Përmban edhe kabllon hyrëse PCI Express 3.0 x 16.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD Eyefinity:
Çip grafik:
FirePro W5100
DisplayPort:
EAN:
8892963753268
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
96
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
J3G92AA
Lansuar:
13 Janar 2015
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
11,2
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
4
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Profesional
Pixel Shader Version:
5
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
HP
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE