Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kartelë grafike HP NVIDIA Quadro K2200, 4GB

Kodi i produktit:
161817
Çip grafik:
Quadro K2200
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
579.50 
Ju kurseni : 52.00   (9%)
527.50 € * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 43.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela Grafike HP NVIDIA Quadro K200 është një zgjedhje grafike për profesionalët, duke maksimizuar produktivitetin e e inxhinierëve dhe dizajnerëve. Ofron përformancë të lartë në aplikacionet CAD dhe DCC siç janë SolidWorks dhe 3Ds MAX. Bërthama e kartës përmban 640 procesorë funksionues të llojit NVIDIA CUDA. Ka kapacitet prej 4 GB memorie 128-bit, të llojit GDDR5. Gjithashtu ka shpejtësi të transferimit të të dhënave prej 80 Gb / s. Përmban kabllon hyrëse për në pllaka amë me porte tëllojit PCI Express 2.0 x16, si dhe ofron dy porte për DisplayPort 1.2a dhe një DVI DL.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
Quadro K2200
DisplayPort:
EAN:
8887938358074
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
80
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
68
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
J3G88AA
Lansuar:
16 Tetor 2014
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
11,1
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
640
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Profesional
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE