Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Msi GeForce RTX 3080 VENTUS 3X 10G OC

Kodi i produktit:
271236msi
Besueshmëria:
100 %
Lidhësit:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.1 (1x)
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Prodhuesi:
MSI

Si të porosisim në Gjirafa50?

753.50 
Ju kurseni : 45.21   (6%)
708.29 € * Përfshirë TVSH-në
6% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 59.02 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartelave grafike të lojërave të lojërave VENTUS. Kartelat grafike GeForce RTX 30 Series ofrojnë performancë të lartë për lojtarët dhe krijuesit. Mundësuar nga arkitektura Ampere - gjenerata e 2-të e arkitekturës NVIDIA RTX - me bërthama të reja RT, bërthama Tensor dhe multiprocesorë transmetues, i cili siguron grafikën më reale të gjurmuar nga rrezet dhe tiparet e inteligjencës artificiale. Ky variant siguron 10 GB memorie GDDR6X me një shpejtësi prej 19 Gb / sVentus sjell një dizajn të orientuar drejt performancës që përdor elementët e nevojshëm për të përmbushur çdo detyrë. Rregullimi efikas, i trefishtë i ventilatorit, i vendosur në një dizajn të fortë industrial, do të lejojë që kjo kartelë të përshtatet në çdo set.
Ventilatorët TORX FAN 3.0 janë të pajisur në mënyrë alternative me tehe tradicionale dhe shpërndarëse. Ata sigurojnë 50% më shumë rrjedhje të ajrit sesa një ventilator konvencional. Teknologjia ZERO FROZR siguron që ventilatorët të fiken kur temperatura bie nën një nivel të caktuar. Mund të trajtojë punën normale dhe ngarkesën e punës multimediale në heshtje të plotë.Cilësia e fortë e montimit në vendet kyçe rritet nga një shirit i fortë, metalik që parandalon përkuljen. Kartela gjithashtu përfshin një kllapë mbështetëse që mund ta instaloni në kabinetin tuaj për një siguri të shtuar.
Softueri ekskluziv i MSI Dragon Center do t'ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga produktet tuaja MSI. Monitoroni, modifikoni dhe optimizoni në kohë reale me disa klikime.NVIDIA DLSS 2.0 është një përparim i pasqyrimit të inteligjencës artificiale që rrit shpejtësinë e kornizës 1.5x (ose më shumë) me cilësi imazhi pa kompromis - të gjitha me bërthama të dedikuara të inteligjencës artificiale Tensor në GeForce RTX. Kjo ju jep një rezervë të performancës për cilësime dhe rezolucion edhe më të lartë të lojës, duke ju dhënë një përvojë vizuale të pabesueshme.Nxirrni në nivelin tjetër projektet tuaja krijuese me kartelat grafike GeForce RTX 30 Series. Ato sjellin përshpejtim përmes inteligjencës artificiale në aplikacionet më të mira krijuese. Ato mbështeten në platformën NVIDIA Studio, e cila përfshin drejtues të dedikuar dhe mjete ekskluzive. Dhe ato janë krijuar për të shpërndarë fuqinë në një kohë rekord. Pavarësisht nëse jeni duke bërë skena komplekse 3D, duke edituar video 8K ose duke transmetuar drejtpërdrejt me kodimin dhe cilësinë më të mirë të imazhit, kartat grafike GeForce RTX ju japin një performancë që nuk do t'ju ndalojë të bëheni krijues.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 3080
EAN:
4719072762520
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.7-Slot
Frekuenca e memories GBs:
760
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi me energji i rekomanduar W:
750
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 vite
Gjatësia e kartës m:
305
Kapaciteti i memories Bus bit:
320
Kapaciteti i memories grafike MB:
10240
Kodi:
RTX 3080 VENTUS 3X 10G OC
Lansuar:
10. 9. 2020
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.1 (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6X
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri:
8 704
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
8
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE