Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Msi RTX 3080 GAMING X TRIO 10G

Kodi i produktit:
995569msi
Besueshmëria:
100 %
Lidhësit:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.1 (1x)
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
19 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

804.50 
Ju kurseni : 79.00   (10%)
725.50 € * Përfshirë TVSH-në
10% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 60.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartelave grafike të lojërave nga GAMING. Kartat grafike GeForce RTX 30 Series ofrojnë performancë të lartë për lojtarët dhe krijuesit. Mundësuar nga arkitektura Ampere - gjenerata e 2-të e arkitekturës NVIDIA RTX - me bërthama të reja RT, bërthama Tensor dhe multiprocesorë transmetues, i cili siguron grafinë më reale të gjurmuar nga rrezet dhe tiparet e inteligjencës artificiale. Ky variant siguron 10 GB memorie GDDR6X me një shpejtësi prej 19 Gb / s.

Përsëritja e fundit e serisë MSI GAMING përsëri sjell performancë të lartë, zhurmë të ulët dhe një pamje që lojtarët e njohin dhe i besojnë. Tani edhe ju mund të shijoni të gjitha lojërat tuaja të preferuara me një kartë grafike të fuqishme që qëndron e qetë dhe e qetë. Pikërisht ashtu siç ju pëlqen.

Është koha për të vendosur ngjyrat e ekipit. Sinkronizoni ndriçimin me pajisjet e tjera të përputhshme për ta çuar shfaqjen tuaj të dritës në nivelin tjetër. Fikja e saj është aq e lehtë sa fikja e dritës.

Sistemi i ftohjes TRI FROZR 2 është krijuar për efikasitet. Prisni ekuilibrin perfekt të freskisë dhe heshtjes për më shumë argëtim gjatë lojërave të pafundme. Ventilatorët TORX FAN 4.0 janë ndërtuar për të bashkëpunuar, me çifte tehsh të lidhura së bashku me një unazë të jashtme, e cila përqendrohet në rrjedhën e ajrit. Ftohësja pasive është përmirësuar për të siguruar më shumë hapësirë dhe ajër të drejtpërdrejtë atje ku është më e nevojshme. 2.0 brinjët e lakuara të valëve shqetësojnë tingujt e padëshiruar të gjeneruar nga rrjedha e ajrit, duke zvogëluar zhurmën.

Cilësia e ngurtë e montimit në vendet kyçe rritet nga një shirit i fortë, metalik që parandalon përkuljen. Karta gjithashtu përfshin një kllapa mbështetëse që mund ta instaloni në kabinetin tuaj për një siguri të shtuar.

Softueri ekskluziv i MSI Dragon Center do t'ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga produktet tuaja MSI. Monitoroni, modifikoni dhe optimizoni në kohë reale me disa klikime.

NVIDIA DLSS 2.0 është një përparim i pasqyrimit të inteligjencës artificiale që rrit shpejtësinë e kornizës 1.5x (ose më shumë) me cilësi imazhi pa kompromis - të gjitha me bërthama të dedikuara të inteligjencës artificiale Tensor në GeForce RTX. Kjo ju jep një rezervë të performancës për cilësime dhe rezolucion edhe më të lartë të lojës, duke ju dhënë një përvojë vizuale të pabesueshme. Një revolucion në formën e inteligjencës artificiale ka hyrë në lojëra.

Nxirrni në nivelin tjetër projektet tuaja krijuese me karta grafike GeForce RTX 30 Series. Ato sjellin përshpejtim përmes inteligjencës artificiale në aplikacionet më të mira krijuese. Ata mbështeten në platformën NVIDIA Studio, e cila përfshin drejtues të dedikuar dhe mjete ekskluzive. Dhe ato janë krijuar për të shpërndarë fuqinë në një kohë rekord. Pavarësisht nëse jeni duke bërë skena komplekse 3D, duke edituar video 8K ose duke transmetuar drejtpërdrejt me kodimin dhe cilësinë më të mirë të imazhit, kartat grafike GeForce RTX ju japin një performancë që nuk do t'ju ndalojë të bëheni krijues.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 3080
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719072762544
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.7-Slot
Frekuenca e memories GBs:
760
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi me energji i rekomanduar W:
750
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 vite
Gjatësia e kartës m:
323
Kapaciteti i memories Bus bit:
320
Kapaciteti i memories grafike MB:
10240
Kodi:
RTX 3080 GAMING X TRIO 10G
Lansuar:
10. 9. 2020
Lidhës për furnizim me energji:
3x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.1 (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6X
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4,6
Multi-view:
4
Numri:
8 704
Numri i ftohësve:
3
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
8
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
19 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 4.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE