Kartelë grafike ASUS GeForce DUAL-RTX2080-8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
246515
Çip grafik:
GeForce RTX 2080
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

957.50 
Ju kurseni : 159.00   (17%)
798.50 € * Përfshirë TVSH-në
17% Zbritje Risi
Vetëm 2
Disponueshmëria:
(2 artikuj)
Transporti:
48 orë
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 66.54 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

ASUS lançon kartën e lojërave të saj të mrekullueshme jashtëzakonisht të fuqishme. Kartat GeForce RTX sjellin përvojën e fundit të lojrave kompjuterike. Mbështetur nga arkitektura GPU NVIDIA Turing dhe një platformë revolucionare RTX, kartat grafike RTX sjellin rregjimin në kohë reale, inteligjencën artificiale dhe mbrojtje nga drita programueshëm. Ky opsion ofron 8 GB memorie GDDR6. Karta është e pajisur me një çift ventilatorësh 0 dB, të projektuar me një dizajn të patentuar të krahut që siguron rrjedhjen maksimale të ajrit. Ftohësja e re pasive përdor një slot 2,7 që ofron shpërndarje të nxehtësisë 50%. Kjo ju jep mjaft hapësirë ??për të mbingarkuar kartën. Kjo është një kartë video shumë e fuqishme e lojrave. Është ideale për të luajtur realitet virtual. Për këtë duhet një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me motherboard. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing. Siguron frekuencë deri në 1730 MHz (në boost) dhe ka memorie GDDR6 me kapacitet 8GB, poashtu ka 256-bit bus. Karta ofron 1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB lloj-C lidhës. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, karta ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080
DisplayPort:
EAN:
4718017166690
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2.7-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
268
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi i prodhuesit:
90YV0C33-M0NM00
Lansuar:
25. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 360
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
184
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE