Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Asus GeForce GTX 1060 ROG STRIX-GTX1060-6G-GAMING, 6 GB

Kodi i produktit:
195125
Çip grafik:
GeForce GTX 1060
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
437.50 
Ju kurseni : 131.00   (30%)
306.50 € * Përfshirë TVSH-në
30% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 25.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike Asus GeForce GTX 1060 ROG STRIX-GTX1060-6G-GAMING është pajisur me përbërësit Super Alloy Power II për stabilitet të shkëlqyer. Kjo është një kartelë grafike tejet e fuqishme e cila shfrytëzon arkitekturën e re NVIDIA Pascal, tipin e memories GDDR5 dhe mbështet DirectX 12 që siguron përvojën më të shpejtë, më të butë dhe më energjike të lojës. NVIDIA Ansel është një program revolucionar për kapjen e imazheve të lojës. Me këtë kartelë siguroni një realitet virtual, rezolucion ultra-të lartë dhe aftësi për t'u lidhur me shumë monitorë. Të gjitha kartelat grafike ASUS tash janë të formuara me ndihmën e teknologjisë Auto-Extreme, e cila ofron qëndrueshmëri, performancë dhe jetëgjatësi të kartelave grafike.

Vlerësimet

Teper i knaqur me produktin.
Perfekt popunon
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1060
DisplayPort:
EAN:
4712900469363
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
298
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6 144
Kodi i prodhuesit:
90YV09Q1-M0NA00
Lansuar:
20 Korrik 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
1 280
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
Për tu përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 506
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Asus GeForce GTX 1060 ROG STRIX-GTX1060-6G-GAMING edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE