Kartelë grafike ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING, 6GB GDDR6, 1740 MHz

Kodi i produktit:
252128
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
ROPs:
48
Numri i porteve HDMI:
2
Numri: :
1920
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)

Si të porosisim në Gjirafa50?

484.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 1
Disponueshmëria:
(1 artikull)
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 40.38 € në muaj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike.

Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon një hapsirë me PCI-Express 3.0 x16, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1365 Mhz deri në 1740 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 6 GB. Posedon 192 bit bus, 2x HDMI, 2x DisplayPort. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA: Ansel, G-Sync dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4718017216630
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2.5-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500:!
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
300
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
90YV0CI1-M0NA00
Lansuar:
12. 1. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve HDMI:
2
Numri: :
1920
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1740
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
ASUS Aura Sync
TMUs:
120
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE