Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kartelë grafike Gainward GeForce RTX 2080 Phoenix GS, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
245848
Çip grafik:
GeForce RTX 2080
Prodhuesi:
Gainward
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
839.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 69.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gainward ka sjellur në treg kartela grafike të fuqishme të serisë Phoenix. GeForce RTX ju sjell eksperiencën e përsosur të luajtjes së videolojërave. I ndërtuar nën arkitekturën NVIDIA Turing GPU dhe platformën RTX kjo kartelë ju sjell real-time "Ray Tracing", inteligjencë artificiale dhe hijëzim të programueshëm. Kjo kartelë ju ofron 8GB memorie të llojit DDR6.

Sorry, the description of the image is missing.

NVIDIA Ansel

NVIDIA Ansel është konfigurim i fuqishëm i fotografive që ju mundëson të kapni fotografi të bukura gjatë luajtjes së videolojërave. Tani mund të zini dhe shpërndani eksperiencën e videolojërave tuaja në super-rezolucion, në 360 shkallë me HDR dhe fotografi stereoskopike. Kapni çdo detaj në gigapiksela 33 herë më të mëdhaja sesa rezolucioni 1080p. Fotografitë e dalura nga kjo teknologji janë të lëmuara, të detajizuara dhe mund t'i përdorni si postere në mur në kualitetin më të lartë.

Sorry, the description of the image is missing.

Expertool II

Expertool II është softuer për kartelë grafikë që ju mundëson të kontrolloni shpejtësitë e fluturave dhe t'i ruani konfigurimet në BIOS. Mbajeni kartelën grafike gjithmonë nën kontroll.

Sorry, the description of the image is missing.

Të dhënat kyçe

Gainward GeForce RTX 2080 është kartelë e fuqishme grafike dhe ideale për përdorim në realitet virtual. Mund të lidhet me pllakën amë nëpërmjet platformës PCIe 3.0 x16. Procesori grafik e përdor arkitekturën Turing. Funksionon nën frekuencat 1815 MHz (me Boost) dhe përdor memorie të llojit GDDR6. Ka 256-bit bus, ofron 1x port HDMI, 3x porte DisplayPort dhe 1x port USB Type-C si dhe ofron teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA NVLink, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080
DisplayPort:
EAN:
4260183364146
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
225
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
292
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi i prodhuesit:
426018336-4146
Lansuar:
2. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
Gainward
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 815
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
184
Ueb-i i prodhuesit:
Gainward.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Gainward GeForce RTX 2080 Phoenix GS edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE