Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC

Kodi i produktit:
333186msi
Çip grafik:
GeForce RTX 2060
Mbështetje për DirectX:
12.1
TMUs:
120
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

393.50 
Ju kurseni : 15.00   (4%)
378.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 31.54 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartat GeForce RTX sjellin përvojat përfundimtare të lojrave kompjuterike. Nxitur nga arkitektura NVIDIA Turing GPU dhe platforma revolucionare RTX, sjellin rregjistrim në kohë reale të rrezeve, inteligjencë artificiale dhe mbrojtje të programueshme. Duke përdorur dy freskues TORX 2.0, kartela grafike MSI VENTUS ofrojnë vite të shkëlqyera të performancës së ftohjes. Freskuesit kanë dy lloje të teheve, një teh klasik që ngjesh ajrin në një ftohës masiv përfundi, dhe një teh që është më i thyer për të përshpejtuar qarkullimin e ajrit dhe për të rritur efikasitetin e freskuesëve.

Karakteristikat kryesore

Kjo kartelë grafike e lojrave me performancë të lartë, ju lejon të luani realitetin virtual. Ajo përdor një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikës arrin frekuenca deri në 1710 MHz, përdorë memorie të llojit GDDR6, dhe ka memorie Bus 192 bitëshe. Kartela ofron konektor 1x HDMI dhe 3x DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060
DisplayPort:
EAN:
4719072623302
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
160
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
216
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
RTX 2060 VENTUS XS 6G OC
Lansuar:
8. 2. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1920
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
2 350
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE