Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 VENTUS 8G, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
247520
Çip grafik:
GeForce RTX 2080
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
TMUs:
184
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

889.50
787.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me: deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 65.62 € në muaj

Përshkrimi i produktit

Përshkrimi është duke u përpunuar, ndërkohë mund të shikoni specifikat teknike, apo kontaktoni në chat, email dhe messenger për detaje të mëtutjeshme.Ju faleminderit për mirëkuptim.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080
DisplayPort:
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
225
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
268
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi i prodhuesit:
RTX 2080 VENTUS 8G
Lansuar:
23. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
184
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE