Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kartelë grafike Sapphire Radeon NITRO+ RX 580, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
212488
AMD CrossFire:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Numri :
2 304
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
397.50 
Ju kurseni : 168.00   (42%)
229.50 € * Përfshirë TVSH-në
42% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 19.12 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Sapphire Radeon Nitro + RX 580 është kartelë grafike me kualitet premium që mëshiron përbrenda vetes renderimin e përsosur të imazheve me një sistem të ftohjes efiçient në mënyrë që të keni performancë të lartë dhe optimale sa herë që ju nevojitet. Kartela grafike mban hapësirën PCIe 3.0 për lidhje me pllakën amë, ka 8GB memorie të llojit GDDR5 që funksionon nën frekuencat 8000 MHz, është pajisur me portet 1x DVI-D, 2x HDMI dhe 2x DisplayPort për lidhje me ekran, mbështet teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, AMD Eyefinity, AMD CrossFire dhe HDR Ready si dhe është 260 mm e gjatë.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 580
DisplayPort:
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2.2-Slot
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
235
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
260
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Kodi i prodhuesit:
11265-01-20G
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
2 304
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
Për tu përdorur në:
Klasë e lartë
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 411
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire Radeon NITRO+ RX 580 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE