Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Përshtatës për SSD të brendshëm AXAGON PCEM2-1U

Kodi i produktit:
271424
Besueshmëria:
100 %
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
PCEM2-1U
Lansuar:
1. 10. 2019
Lloji i porteve dalëse:
M.2

Si të porosisim në Gjirafa50?

12.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
6 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 1.04 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Përshtatësi i brendshëm AXAGON PCEM2-1U lejon që hard disku M.2 SSD të lidhet me një kompjuter desktop përmes bus-it PCI-Express. Dizajni i sofistikuar dhe dimensionet ultra kompakte të përshtatësit e bëjnë të lehtë përdorimin në një kompjuter desktop që nuk ka një slot M.2. Karta është gjithashtu ideale për serverat e raftit 1U dhe kabinetet me profil të ulët. Dizajni unik lejon përdorimin jo vetëm në slote x16, por edhe në slote x4 dhe x8. Përshtatësi mbështet përdorimin e NVMe (PCI-Express) M.2 SSD, të njëanshme dhe të dyanshme. Reduktimi nuk ka kufizime të kapacitetit të SSD-ve dhe kartat M.2 deri në 22x80 mm mund të përdoren. Me PCI-Express 3.0 4-linjëshe, mund të arrihet shpejtësia deri në 8 Gbps. Pjesët për përhapjen e nxehtësisë dhe hapjet e ventilimit të praruar me bakër ndihmojnë në shpërndarjen e nxehtësisë të gjeneruar nga operacioni M.2 SSD. LED tregon lidhjen dhe transferimin e të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
PCEM2-1U
Lansuar:
1. 10. 2019
Lloji i porteve dalëse:
M.2
Prodhuesi:
AXAGON
Teknologjia:
PCI-Express x4

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE