Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Kontrollues Microsemi Adaptec RAID 81605ZQ Single SAS/SATA 16 porte, x8 PCIe, për hard disqe

Kodi i produktit:
145321
Besueshmëria:
100 %
EAN:
7608841572064
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
2281600-R
Lansuar:
11 Shkurt 2014

Si të porosisim në Gjirafa50?

1163.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 96.96 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

ADAPTEC RAID 81605ZQ Single është një kontrollues i hard diskut SAS / SATA me 1024 MB. Ky kontrollues me 16 porte SAS 3 / SATA 12Gb / s mbështet plotësisht RAID dhe është projektuar për ndërfaqe të shpejta PCI-Express 3.0 x8. Ofron mbrojtje të përparuar të të dhënave, shkallëzim maksimal, dhe menaxhim të thjeshtë RAID prej 0, 1, 1E, 5, 6, 10, 50 dhe 60, të gjitha këto vendosen shpejt duke përdorur një ndërfaqe të bazuar në ueb pa pasur nevojë të instaloni softuerin e prodhuesit. Kontrollori gjithashtu përfshin teknologji të tilla si "Native Command Queuing". Kjo lejon renditjen e komandave hyrëse në mënyrë që disku t'i ekzekutojë ato në mënyrë sa më efikase të jetë e mundur (d.m.th. me lëvizje minimale të kokës, etj.). NCQ do të jetë veçanërisht efektive kur të përdorni aksidentalisht në disk, i cili do të bëhet më i zakonshëm në të ardhmen. Kontrolluesi është i dizajnuar për vendosjen e të dy stacioneve të punës të serverit të nivelit të ulët dhe të nivelit të lartë, dhe falë afatit të lartë të ndërfaqes së re PCI-Express 3.0, ai sjell transferime shumë më të shpejtë të të dhënave nga disqet e lidhura. Janë mbështetur Windows, FreeBSD, Red Hat Linux, SUSE Linux, Fedora, Debian Linux, Ubuntu Linux, Sun Solaris dhe VMware ESX. Të dhënat e rëndësishme mund të ruhen në memorie flash opsionale (AFM-700) në rast të një dështimi të energjisë. Kontrolluesi vjen me programin e përparuar maxCache 3.0, i cili ju lejon të rritni IOPS dhe të zvogëloni gjendjen latente për detyrat e vështira. Versionet e veçanta të kontrolluesve nuk përmbajnë kabllo në paketë, është e nevojshme të blini kabllo!

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
EAN:
7608841572064
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
2281600-R
Lansuar:
11 Shkurt 2014
Lloji i porteve dalëse:
SAS, SATA
NCQ:
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 6-striping, 10-mirroring, 50 (5+10), 60 (6+10)
Numri i porteve lidhësve të brendshëm:
16
Prodhuesi:
ADAPTEC
RAID:
Teknologjia:
PCI-Express x8
Ueb-i i prodhuesit:
Adaptec.com

Bashkangjitja Kontrollues Microsemi Adaptec RAID 81605ZQ Single SAS/SATA 16 porte edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE