Procesor Intel Core i3-8100

137.50

Paguaj me Raiffeisen Bonus Kartelë [APLIKO KËTU]dhe TEB Starcard deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.46€ në muaj  

223205
10 artikuj
+
Një procesor shumë i fuqishëm për homegroups, i cili i përket pllakëve amë të cilat janë të pajisura me LGA 1151 socket. Procesori ka 4 bërthama fizike (4 threads të cilët mbështetit procesimin) dhe i përket gjeneratës së 8-të. Ky procesor ka frekuencën 3.6 GHz. Ka dy kanale kontrolluese të memories së llojit DDR4 deri në 2400 MHz. Është i paisjur me 6MB cache. Ka kartelë grafike të integruar Intel UHD 630. Fuqia me të cilën funksionon procesori (TDP) është 65w.

Detajet teknike

DirectX:
DirectX 12
EAN:
5032037107501
Emri i kodit:
Coffee Lake
Frekuenca Bus [MHz]:
8 000
Frekuenca operuese [MHz]:
3600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
256
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
1024
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
6144
Kodi:
BX80684I38100
Në ofertë që nga:
6. 10. 2017
Numri i bërthamave:
4
Numri i lidhjeve (threads):
4
Numri i modelit:
Core i3
Pajisje speciale:
Integrované GPU
Prizë:
Socket 1151
Procesor grafik:
Intel UHD Graphics 630
Prodhuesi:
Intel
Prodhuesi i procesorit:
Intel
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
65
Teknologjia (nm):
14
Ueb-i i prodhuesit:
Intel.com

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera