Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

ASUS ROG MAXIMUS EXTREME IX - Intel Z270

Kodi i produktit:
211534
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
6
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

456.50 
Ju kurseni : 127.00   (28%)
329.50 € * Përfshirë TVSH-në
28% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 27.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllaka amë ASUS ROG MAXIMUS EXTREME IX është e formatit ATX, e pajisur me chipset Intel Z270 dhe mbështetë gjeneratën e gjashtë dhe shtatë të mikroçipave Intel Core i7/ i5/ i3/ Pentium/ Celeron përmes slotit LGA1151 . Pllaka, poashtu ka 4 slote DIMM për memorie RAM të llojit DDR4 me kapacitet 64GB dhe frekuencë operuese prej 4113 MHz dhe çipa të integruar grafik (me rezolucion prej 4096 x 2304 pikselave me 60 Hz), që mbështesin GPU të ndryshëm nga Nvidia 2-way SLI dhe AMD 3-way CrossFireX. Ka edhe RAID 0,1,5,10. Gjithashtu, kjo pllakë ofron porte dhe slote të ndryshme për lidhje me pajisje të brendshme dhe periferike, një DisplayPort, një HDMI, një LAN (RJ45), dy USB 3.1 () të tipit-A + të tipit-C, gjashtë USB 3.0 (kaltër), një Optical S / PDIF out, një Clear CMOS, një USB BIOS Flashback, pesë LED-backlit audio jacks.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z270
DisplayPort:
EAN:
4712900663716
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4 133
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
90MB0SA0-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (2x), M.2 (2x), SATA 6Gb/s (8x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), Ujë (2x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
E-ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
8
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
6
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 4x:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 272
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Slot:
Socket 1151
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja ASUS ROG MAXIMUS EXTREME IX - Intel Z270 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE