Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë ASUS PRIME Z390-A - Intel Z390

Kodi i produktit:
246342
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
3

Si të porosisim në Gjirafa50?

182.50 € * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
6 artikuj
Transporti:
48 orë
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 15.21 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është pllakë amë me chipset Intel Z390. Ajo ofron një prizë 1151 me mbështetje për procesorët të gjeneratës së 8-të dhe 9-të Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron 4 slote DIMM për memorje DDR4 (me dy kanale) me deri në 64 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 2666 MHz dhe deri në 4133+ MHz OC. Pllaka e ndërfaqes ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 5x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë, 1x tip-C në panelin e përparmë), 4x USB 3.1 Gen2 (1x Tip-C dhe 3x Tip-A në panelin e pasëm), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote për zgjerim 3x PCI-E 3.0 x16 (x16, x8 / x8, x8 / x4 / x4) dhe 3x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe 2x lidhës Ultra M.2. Mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Pllaka është në format ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
Intel Z390
DisplayPort:
EAN:
4718017129695
Frekuenca maksimale operuese MHz:
4 133
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories GB:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi:
90MB0YT0-M0EAY0
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GBs:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 USB 3.1 Gen1:
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
8. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (2x 4pin), ftohës për CPU (2x 4pin), M.2 (2x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (6x), Thunderbolt (1x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), uji (2x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
3
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës mm:
305 x 244
Prizë:
Socket 1151
Prodhuesi:
ASUS
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
ASUS Aura Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
USB-C:

Bashkangjitja Pllakë amë ASUS PRIME Z390-A - Intel Z390 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE