Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE B450 AORUS PRO - AMD B450

Kodi i produktit:
241835
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA eSATA:
6
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
137.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 11.46 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakë amë për lojëra me procesorë AMD B450 dhe një prizë AMD AM4 me mbështetjen e procesorit AMD Ryzen (Summit / Raven / Pinnacle Ridge). Bordi ofron 4 x konektorë DIMM për memorie DDR4 (dy kanale) deri në 64GB dhe funksionin në rrekuencat 2667 MHz dhe deri në 2933 MHz OC. Pllaka ju ofron deri në 4x USB 2.0 4x në pllakë, 6x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 1x USB 3.1 Gen 1x në panelin e pasmë, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5 konektorë të audios dhe 1x PCI-E 3.0x16 1x PCI-E 3.0 x16, 2x PCI-E 2.0 x16 (x4 / x2 / x1)1x PCI-E 2.0 x1. Për hard disqe pllaka mban 6x SATA 6Gbps dhe 2x konektor M.2, mbështet platformën AMD Crossfire dhe është e ndërtuar në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD B450
DVI:
Frekuenca maksimale operuese MHz:
3200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories GB:
64
Kartelë grafike të integruar:
Nga procesori
Kodi:
GA-B450 AORUS PRO
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GBs:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 USB 3.1 Gen1:
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
21. 8. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, ftohës (2x), ftohës për CPU (1x), LED (2x), M.2 (2x), RGB LED, SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), uji (1x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA eSATA:
6
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
1
Numri i sloteve për memorie:
4
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës mm:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
USB-C:

Bashkangjitja Pllakë amë GIGABYTE B450 AORUS PRO - AMD B450 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE