Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE X570 AORUS ELITE - AMD X570

Kodi i produktit:
264559
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA eSATA:
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
4

Si të porosisim në Gjirafa50?

241.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 20.12 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një pllakë amë me AMD X570 chipset. Ajo ofron AMD AM4 socket me mbështetje të procesorit AMD Ryzen të gjeneratës 3./2 dhe 2./1 me grafikë Vega. Pllaka ofron 4 slote DIMM për memorje DDR4 (dual-channel) me kapacitet deri në 128 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 3200 MHz dhe deri në 4400 MHz OC. Nga ndërfaqja, pllaka ofron deri në 8x USB 2.0 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.2 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.2 Gen 2 (2x type-A në panelin e pasmë, 1x Type-C në panelin e përpamë), 1x GLAN, 1x HDMI, 5x audio jack dhe slotet e zgjerimit 2x PCI-E 4.0 x16 (Ryzen 3rd gene x16, x8 / x8; Ryzen 2nd gene PCI-E 3.0 x16, x8 / x8; Ryzen Vega 1st / 2nd gene PCI-E 3.0 x8, x8 / x4), 2 x PCI-E 4.0x1. Për hard disqet, ekzistojnë 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe 2x lidhës M.2 në pllakë. Mbështet AMD Crossfire. Pllaka është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD X570
Frekuenca maksimale operuese MHz:
4000
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 2-të, Ryzen - gjenerata e 3-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories GB:
128
Kartë zërimi:
Realtek ALC1200 (7.1CH)
Kartelë grafike të integruar:
Nga procesori
Kodi:
X570 AORUS ELITE
Konektor të pasëm:
3.5mm jack (5x) 7.1CH, HDMI (1x), LAN 1Gb/s (1x), S/PDIF optik (1x), USB 2.0 (4x), USB 3.0 (4x), USB 3.1 (2x)
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GBs:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 USB 3.1 Gen1:
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
8. 7. 2019
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, ftohës (2x), ftohës për CPU (1x), M.2 PCI-E/SATA 2242-110 (2x), RGB LED 5V (2x), RGB LED 12V (2x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x), uji (1x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës amë:
ATX
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 10-mirroring
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA eSATA:
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
4
Numri i porteve USB-A 3.13.2 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 4.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës mm:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
XMP:
Extreme Memory Profile

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE