Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE X570 AORUS ULTRA - AMD X570

Kodi i produktit:
264557
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
3
Numri i porteve USB-A 3.13.2 Gen 2:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
329.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 27.46 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një pllakë amë me AMD X570 chipset. Ofron fole AMD AM4 me mbështetje të procesorit AMD Ryzen gjen. 3./2 dhe gjen. 2./1 me grafikë Vega. Pllaka ofron 4 slote DIMM për memorie DDR4 (me dy kanale) me deri në 128 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 3200 MHz dhe deri në 4400 MHz OC. Nga pllaka e ndërfaqes ofron deri në 8x USB 2.0 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.2 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.2 Gen 2 (1x Type- A dhe 1x Type-C në panelin e pasëm, 1x Type-C në panelin e përparmë), 1x GLAN, 1x HDMI, 5x audio jack dhe slote për zgjerim 3x PCI-E 4.0 x16 (Ryzen gjen. 3-të x16, x8 / x8, x8 / x8 / x4; Ryzen gjen. 2-të PCI-E 3.0 x16, x8 / x8, x8 / x8 / x4; Ryzen Vega gjen .1 / 2 PCI-E 3.0 x8, x8 / x4), 2 x PCI -E 4.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gb / s dhe 3x lidhës M.2 3x. Ai përfshin një modul që ofron Wi-Fi 6 dhe Bluetooth 5.0. Mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Pllaka është në format ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
Chipset:
AMD X570
EAN:
4719331806415
Frekuenca maksimale operuese MHz:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e 2-të, Ryzen - gjenerata e 3-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories GB:
128
Kartë zërimi:
Realtek ALC1220-VB (7.1CH)
Kartelë grafike të integruar:
Nga procesori
Kodi:
X570 AORUS ULTRA
Konektor të pasëm:
3.5mm jack (5x) 7.1CH, HDMI (1x), LAN 1Gb/s (1x), Optical S/PDIF (1x), USB 2.0 (4x), USB 3.0 (3x), USB 3.1 (2x), USB-C 3.1 (1x)
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GBs:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 USB 3.1 Gen1:
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
8. 7. 2019
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, ftohës (5x), ftohës për CPU (1x), M.2 PCI-E/SATA 2242-80 (1x), M.2 PCI-E/SATA 2242-110 (2x), RGB LED 5V (2x), RGB LED 12V (2x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës amë:
ATX
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 10-mirroring
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA eSATA:
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
4
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
3
Numri i porteve USB-A 3.13.2 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve PCI-Express x1:
2
Numri i sloteve PCI-Express x16:
3
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 4.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës mm:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
GIGABYTE
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
Standardet WLAN Wifi:
802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
USB-C:
WLAN WiFi:
XMP:
Extreme Memory Profile

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE