Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë GIGABYTE Z490M - Intel Z490

Kodi i produktit:
287345
AMD CrossFireX:
Për procesorë:
Intel
Mbështet disqet M.2:
M.2 PCI-E/SATA 2242-110 (1x)
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 10-mirroring
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

147.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
Disponueshmëria:
10 artikuj
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 12.29 € në muaj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është një nga kompanitë kryesore në prodhimin e komponentëve dhe periferikëve për kompjuterë, e cila ju sjell pllakën amë të quajtur Z490M. Kjo është një pllakë amë me chipset Intel Z490, e cila ofron një slot Intel 1200 me mbështetje për procesorët Intel të Core / Pentium Gold / Celeron të gjeneratës së 10-të. Bordi ofron 4 slote DIMM për memorie të tipit DDR4 (me dy kanale) me një kapacitet deri 128 GB dhe mbështetje për frekuencat deri në 2933 MHz dhe deri në 3200 MHz OC; kurse nga ndërfaqja ofron deri në 4x USB 2.0, 7x USB 3.2 Gen1, 1x USB 3.2 Gen2, 1x PS / 2, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x DVI-D, 1x GLAN, fole audio 3x 3,5 mm dhe slote për zgjerim 2x PCI-E 3.0 x16 (x16, x4) dhe 1x PCI- E 3.0 x1. Për hard disqet, ka 6x SATA 6Gb / s dhe 1x M.2 (SATA / PCIe 3.0 x2 / x4). Mbështet AMD Crossfire dhe është në format mATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Besueshmëria:
100 %
Chipset:
Intel Z490
DisplayPort:
DVI:
Frekuenca maksimale operuese MHz:
3200
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjenerata e procesorit:
Intel - 10. generace
HDMI:
Intel Optane Memory Ready:
Kapaciteti maksimal i memories GB:
128
Kartë zërimi:
Realtek ALC887 (7.1CH)
Kartelë grafike të integruar:
Nga procesori
Kodi:
Z490M
Konektor të pasëm:
3.5mm jack (3x) 7.1CH, DisplayPort (1x), DVI-D (1x), HDMI (1x), LAN 1Gb/s (1x), PS/2 (1x), USB 3.2 Gen 1 Type-A (4x), USB 3.2 Gen 1 Type-C (1x), USB 3.2 Gen 2 Type-A (1x)
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GBs:
Kontrollor USB 2.0:
Lansuar:
18. 5. 2020
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, Fan (3x), Fan CPU (1x), M.2 SATA/PCI-E 3.0 (1x), RGB LED 5V (1x), RGB LED 12V (1x), SATA 6Gb/s (6x), Thunderbolt (2x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.2 Gen 1 (1x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM
Lloji i pllakës amë:
Micro-ATX
Mbështet disqet M.2:
M.2 PCI-E/SATA 2242-110 (1x)
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, 5-striping, 10-mirroring
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express x1:
1
Numri i sloteve PCI-Express x16:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës mm:
244 x 244
Prizë:
1200 socket
Prodhuesi:
GIGABYTE
Řadič USB 3.2 Gen1:
Řadič USB 3.2 Gen2:
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16
Sinkronizim të RGB:
GIGABYTE RGB Fusion
USB-C:
XMP:
Extreme Memory Profile

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE