Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

Pllakë amë MSI B450 TOMAHAWK, AMD B450

Kodi i produktit:
241825
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
125.50 € * Përfshirë TVSH-në
Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 10.46 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakat amë MSI ARSENAL GAMING ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. Poashtu, pasi ftohja e kompjuterit është e rëndësishme për performancë të besueshme, MSI ka shtuar lidhje me kontroll të plotë të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që ju lejon të luani lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Tingull që ju tërheq në lojë Merrni cilësinë më realiste të zërit. MSI Audio Boost ofron cilësi më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që do të ndihmoj në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave. Karakteristikat kryesore Kjo pllakë amë ka chipset AMD B450. Ajo ofron AMD AM4 socket me mbështetjen e procesorit AMD Ryzen (Summit / Raven / Pinnacle Ridge). Bordi ofron slote 4 DIMM dy kanale DDR4 me kapacitet deri në 64GB dhe prej 2667MHz deri në 3466MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen 1 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen 2 (1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë), 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 6x audio jack dhe slote zgjerimi 1x PCI-E 3.0 x16 (Ryzen me Vega Graphics x8), 1x PCI-E 2.0 x16 (x4) dhe 3x PCI-E 2.0 x1. Për hard disqet, pllaka ofron lidhje 6x SATA 6Gbps dhe 1x M.2. Pllaka mbështet AMD Crossfire dhe është në formatin ATX.

Vlerësimet

OK
Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD B450
DVI:
EAN:
4719072587048
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3466
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
B450 TOMAHAWK
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
21. 8. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (1x), RGB LED (2x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Bashkangjitja Pllakë amë MSI B450 TOMAHAWK edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE