Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Kosovë.

MSI Pllakë amë MAG Z390 TOMAHAWK

Kodi i produktit:
1517msi
AMD CrossFireX:
PCI-E 3.x:
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
161.50 
Ju kurseni : 7.00   (4%)
154.50 € * Përfshirë TVSH-në
4% Zbritje Risi
0 artikuj në stok 😢
Paguaj me:
 
deri në 12 këste pa kamatë për vetëm 12.88 € në muaj
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MAG Z390 TOMAHAWK është i pajisur me një mbulesë të integruar të panelit të pasmë dhe dizajn të avancuar të ftohjes për mbrojtje më të mirë. Ai është i përkryer me një dizajn më të fortë, më të qëndrueshëm dhe më të rëndë, me qëndrueshmëri për lojtarët që duan të kontrollojnë fushën e betejës. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që ju lejon lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Karakteristikat kryesore Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390. Ajo ofron mbështetje socket 1151 për procesorët e 8-të dhe 9-të Intel Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM (dy kanale) DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje prej 2666 MHz deri në 4400 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen1 (4x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen2 (3x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 2x GLAN, 5x audio jack dhe 3x slote zgjerimi PCI-E 3.0 x16 (x16 / x4 / x1), 2x PCI-E 3.0 x1 dhe 1x M.2 (E-key) slot për modulin Wi-Fi. Për hard disqet, pllaka ka 6x konektorë SATA 6Gbps dhe 2x konektorë M.2. Ajo mbështet AMD Crossfire dhe është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
Intel Z390
DisplayPort:
EAN:
4719072595036
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi:
MAG Z390 TOMAHAWK
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
9. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
M.2 (3x), SATA 6Gb/s (6x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
2
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
3+
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
243 x 304
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE